Týdenní střípky: Vyvolané fotky, kouzelnické lektvary a nostalgický návrat do Plzně

Tenhle týden byl ve znamení balíků. Přišly mi totiž vytištěné a zarámované obrazy na nadcházející výstavu. Musím se přiznat, že i po tolika letech, co se focení věnuji, mi to pokaždé rozbuší srdce. Vidět svou práci v reálu, na papíře, je úplně jiný zážitek než jen rychlé scrollování na displeji telefonu.

Celé dny jsem kolem těch krabic chodila po špičkách a s hotovými rámy manipulovala, jako kdyby byly z ryzího zlata. Hrozně se mi uleví, až budou bezpečně viset na výstavních panelech.

V mezičase mi dorazil ještě jeden balíček – objednala jsem si třpytivý mica pudr. Plánovala jsem s ním experimentovat při focení květin v akváriu a sledovat, jak bude ve vodě odrážet světlo. Jenže, jak už to u nás doma bývá, člověk míní a děti mění. K samotnému focení jsem se ani nedostala. Starší syn v něm totiž okamžitě uviděl úplně jiný potenciál – prý je to naprosto dokonalá přísada do kouzelnických lektvarů. Takže místo umělecké fotografie jsme doma míchali magické dryáky.

Na závěr týdne jsme si sbalili kufry a vyrazili na mini dovolenou do Plzně. Vrátila jsem se po mnoha letech do míst, kde jsem prožila svá vysokoškolská studia. Čas hrozně letí a já jsem to tam místy vůbec nepoznávala – město se hrozně změnilo a zkrásnělo. Ta nostalgie na mě ale dýchla na každém rohu a bylo hrozně fajn ukázat kousek své minulosti i dětem.

A co vy? Máte taky nějaké město, kam se rádi vracíte vzpomínat?

Komentáře

Jeden komentář: „Týdenní střípky: Vyvolané fotky, kouzelnické lektvary a nostalgický návrat do Plzně“

  1. […] se týče těch našich domácích lektvarů z dřívějšího týdne… zvrhlo se to v regulérní projekt. Musela jsem koupit zásobu malých flakonků a se […]