Týdenní střípky: Proměny pivoněk, tvoření ve dvou a jedna vteřinová katastrofa

Na zahradě začaly kvést pivoňky a já se na ně letos nemůžu vynadívat. Fascinuje mě, jak neuvěřitelně mění barvy. Těsně po vykvetení jsou sytě růžové, ale stačí pár dní na slunci a postupně vyblednou do mléčně žluté. Baví mě sledovat ten proces – je to jako živé malířské plátno, které se mi mění před očima každý den.

Kromě pozorování zahrady se mi tento týden našla čas na společné tvoření se starším synem. Měla jsem strach, že s příchodem miminka ztratíme prostor pro naše tvořivé chvilky. Naštěstí to ale sem tam vyjde a tyhle společné momenty jsou pro mě hrozně vzácné. Rádi spolu zkoušíme různé techniky a tentokrát padla volba na 3D umění a modelovací pastu. Bylo kouzelné sledovat, jak ho to baví, a pro mě to byl ten nejlepší relax.

Abych se ale netvářila, že je všechno jenom zalité sluncem a snovou atmosférou… měla jsem takový skvělý kreativní nápad. Chtěla jsem si vyrobit novou rekvizitu na focení – slepit k sobě skleněné střepy, přes které bych pak mohla fotit květiny. Líbil se mi ten kontrast tvrdých, ostrých střepů a jemných okvětních lístků.

Koupila jsem si vteřinové lepidlo, které mělo být stoprocentně průhledné. A hádejte co? Samozřejmě průhledné nebylo. Na skle udělalo hnusné mléčné šmouhy, takže celá tahle slavná rekvizita je mi úplně k ničemu a můžu ji rovnou vyhodit. Jako bonus jsem u toho stihla komplet ulepit stůl a definitivně si zničit kalhoty.